Hakkımızda


Sektöre 1975 yılında ev tekstili alanındaki perakende satışları ile giren Burkay Grup; kısa bir süre içerisinde toptan satış da yapmaya başlayarak sektördeki varlığını belirginleştirmiştir. 1985 yılında desenli işleme brode üretim hattını faaliyete geçirerek büyük bir atılım gerçekleştiren Burkay Tekstil, bu atılımıyla Burkay Grup’un gelişim sürecinde çok önemli bir rol oynamıştır.

Burkay Grup; hizmet verdiği yıllar boyunca mevcut teknolojisini en iyi şekilde kullanan ve geliştiren, ileri görüşlü yatırımlarla verimliliğini günden güne arttıran ve müşterilerine her zaman en kaliteli ve güvenilir hizmeti sunan yenilikçi bir şirket olmayı başarmış ve bu yaklaşımı her zaman sürdürmüştür.

Burkay Grup, kuruluşunun ardından geçen 13 yıl gibi kısa bir süre içinde işleme hattı sayısını ikiye çıkartmış, geçen her yıl kapasitesini %75 oranında arttırmış ve sektörün önde gelen firmaları arasında değişmeyecek bir yer kazanmıştır.

1996 yılında 21. kuruluş yılını kutlayan Burkay Grup, aynı zamanda büyük bir yatırım daha gerçekleştirerek 20 bin m² alan üzerine kurulan Bursa Barakfaki tesislerininde de çalışmalarına başlamıştır. Teknolojinin sunduğu avantajların en iyi şekilde kullanıldığı bu tesiste Türkiye’nin en yüksek kapasiteli brode işleme üretimi ve bunun yanı sıra Armür ve Jaquard dokuma kumaş üretimleri yapılmaktadır.

2007-2008 yılları arasında Bursa Barakfaki tesisinin faaliyet alanını 30 bin m²’ye çıkartan Burkay Grup; ev tekstili sektöründe perdelik kumaş üretimi yapan en iyi ilk 5 firmadan biri olmayı, bünyesinde bulunan Demor Markası ile yurtdışında da önemli bir yer edinmeyi başarmış ve kuruluşunun 30. yılını bu büyük başarılarla taçlandırmıştır.

Burkay Grup yenilikçi yaklaşımlarını farklı sektörlerde de sürdürebilmek amacıyla 2000’li yıllara hızlı bir giriş yapmış, Burkay & Uğur Kimya, B&U Trading ve Burkay İnşaat firmalarının kurulmasıyla petrokimya ve inşaat alanlarında uluslararası boyutta kendini göstermiştir. Enerji sektörünü de yakından takip eden ve bu sektörün önemli bir parçası olmayı hedefleyen Burkay Grup, bu hedefini kurmuş olduğu Burkay Enerji ile gerçekleştirmiş ve çevreci yaklaşımlar geliştirme sorumluluğuyla bu sektörde de önemli ve sağlam bir yer edinmiştir.

2009 yılında tekstil, kimya, inşaat ve enerji olmak üzere dört farklı sektörde faaliyetlerini sürdüren tüm Burkay şirketlerinin aynı çatı altında birleştirilmesi şeklinde yapılan Burkay Grup sayısı 500’ü aşan deneyimli çalışanları, kaliteli ve güvenilir ürün ve hizmetleriyle yoluna her zamanki gibi hızla ve başarıyla devam etmektedir.